حق اختراع اپل : تاچ آیدی و فیس آیدی زیر صفحه نمایش

اپل یک حق اختراع را به دست آورده است که با استفاده از آن می‌تواند فیس آیدی و تاچ آیدی را در آیفون‌های آینده خود در زیر صفحه نمایش قرار دهد.

ما شایعات مختلفی را مبنی بر اضافه شدن تاچ آیدی در سری آیفون ۱۴ داشتیم که طبق آن‌ها اپل تاچ آیدی را با دکمه پاور ادغام می‌کند یا آن را زیر صفحه نمایش قرار می‌دهد.

این حق اختراع نشان می‌دهد که اپل چگونه می‌تواند یک ستسور تصویر را زیر صفحه نمایش قرار دهد تا اثر انگشت را به طور ایمن بخواند. در این حق اختراع استفاده از این روش برای تشخیص چهره نیز شرح داده شده است.

همچنین بخوانید:

گزارشات حاکی از آن است که اپل به دنبال حذف بریدگی بالای صفحه نمایش آیفون است و تنها راه برای رسیدن به این هدف، انتقال سنسورهای فیس آیدی به زیر صفحه نمایش می‌باشد.

در این حق اختراع شرح داده شده که اپل می‌تواند از همین فناوری برای احراز هویت بیومتریک مک بوک پرو خود نیز استفاده نماید. طبق گزارش‌های اخیر، اپل قصد دارد فیس آیدی را در سال‌های آتی به مک اضافه کند.

اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش قابلیت جدیدی نیست. تقیربا تمامی تلفن‌های هوشمند اندرویدی مهم دارای اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش هستند. اغلب تولید کنندگان اندرویدی دوربین را زیر صفحه نمایش قرار می‌دهند و پنل اولد روی آن نیز در نقش فلش ظاهر می‌شود. سامسونگ تنها استثنا است چون از اسکنر اثر انگشت فراصوت در دستگاه‌های پرچمدار خود استفاده می‌کند.

حق اختراع اپل برای تاچ آیدی زیر صفحه نمایش

البته ممکن است اپل با روش شرح داده شده در این حق اختراع تاچ آیدی و فیس آیدی را به زیر صفحه نمایش آیفون منتقل نکند و مانند بسیاری از پتنت‌های دیگر، به خاطره‌ها بپیوندد.

از طريق https://www.patentlyapple.com/patently-apple/2021/07/apple-wins-a-patent-for-under-display-cameras-integrated-into-iphones-and-macbooks-for-biometric-authentication.html
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.