لغو ماسک زدن اجباری در بسیاری از فروشگاه‌های اپل در آمریکا

اپل چندی پیش ماسک زدن اجباری را برای کارمندان و مشتریان فروشگاه‌های خود مجددا اجرایی کرد. حالا این کمپانی تصمیم گرفته که این قانون دیگر نیاز نیست در برخی از ایالت‌ها اجرایی شود. طبق یک گزارش جدید، قسمت عمده‌ای از فروشگاه‌های اپل بدون ماسک خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش بلومبرگ، اجباری بودن ماسک از امروز لغو می‌شود و بسیاری از اپل استورهای آمریکا بدون داشتن ماسک به مشتریان خدمات می‌دهند. با افزایش واکسیناسیون در آمریکا و کاهش ابتلا به کرونا در برخی از ایالت‌ها این تصمیم اجرایی می‌شود.

حدود ۲۷۰ اپل استور فیزیکی در آمریکا وجود دارد و طبق این گزارش، بیش از ۱۰۰ مورد آن‌ها از دستورالعمل اجباری ماسک خارج شده‌اند. در روزهای آتی پروسه حذف اجباری بودن ماسک در فروشگاه‌های بیشتری اجرایی می‌گردد.

همچنین بخوانید:

در ایالت‌های آریزونا، کانکتیکات، کالیفرنیا، فلوریدا، لوئیزیانا، نیویورک و نیوجرسی دستورالعمل ماسک اجباری لغو شده است.

البته باید گفت که این مسئله شامل تمامی فروشگاه‌ها نمی‌شود و دستورالعمل‌های مقامات محلی نیز در این میان دخیل هستند. به طور مثال در لس آنجلس و منطقه خلیج سانفرانسیسکو، مقامات محلی استفاده از ماسک در مکان‌های بسته را الزامی می‌دانند و فروشگاه‌های این منطقه ملزم به رعایت قوانین محلی هستند.

دستورالعمل جدید اپل استفاده نکردن از ماسک را فارغ از واکسیناسون اعلام کرده و فرقی نمی‌کند که مشتری واکسن زده باشد یا خیر.

البته کارکنان اپل همچنان باید از ماسک استفاده کنند و این حذف ماسک فقط مختص مشتریان اپل استورها است. با بهتر شدن شرایط قطعا این دستورالعمل مجددا تغییر خواهد کرد.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.