شماتیک اپل کار در سال ۲۰۲۰ به سازنده قطعات خودرو ارائه شده است

در اوایل سال ۲۰۲۰ فردی که خود را مدیر قطعات در اپل معرفی کرده، به همراه طرح‌های شماتیک اپل کار به دفتر شرکت ژاپنی Sanden در تگزاس رفته تا قطعات با کارایی بالا بسازند. Sanden یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات AC برای وسایل نقلیه است.

همچنین بخوانید:

این فرد شماتیک قطعات برقی و AC را به Sanden نشان داده است. سپس هر دو شرکت در مورد الزامات مختلف گفتگو کرد‌ه‌اند. با این حال مذاکرات بین دو شرکت به خاطر شیوع ویروس کرونا شکست خورد، چون نقدینگی Sanden با مشکل مواجه گردید و مجبور شد با طلبکاران خود خارج از دادگاه تسویه حساب نماید.

فردی که خود را مدیر قطعات معرفی کرد، گفت که اپل می‌خواهد خودروهای الکتریکی بسازد و به کمک Sanden برای تولید قطعات با کارایی بالا نیاز دارد. او شماتیک‌هایی از خودرو و قطعات تهویه مطبوع ارائه کرد.

اپل و ساندن در ادامه به بحث در مورد الزامات قطعات خاص پرداختند. اما با گسترش بیماری کرونا، وضعیت مالی ساندن بدتر شد. این شرکت در ژوئن سال ۲۰۲۰ وارد مذاکرات خارج از دادگاه با طلبکاران در مورد حل و فصل بدهی شد و چشم انداز آن برای پیوست به پروژه اپل کار نابود گردید.

جزئیات دیگری در این گزارش وجود ندارد، اما مشخص می‌کند که اپل برای خودروی خود به دنبال تامین کنندگان مختلف است. اپل کار حداقل نیم دهه با معرفی و عرضه فاصله دارد اما هنوز هم علاقه زیادی به آن دیده می‌شود. گزارش‌ها حاکی از آن می‌باشد که اپل در تلاش است تا یک وسیله نقلیه الکتریکی خودران بسازد، هر چند که برای یافتن یک شریک مناسب با مشکل مواجه شده است. این کمپانی یا کیا-هیوندای نیز مذاکره کرد اما به سرانجام نرسید. به دلیل این مشکلات اپل در حال حاضر خود مشغول به توسعه خودرو می‌باشد.

از طريق Nikkei Asia
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.