هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل به آیفون وابسته است

گزارش جدیدی جزئیاتی را از هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل ارائه کرده است. طبق این گزارش، هدست واقعیت افزوده اپل برای اکثر کارهای خود باید به صورت بی‌سیم به آیفون و دستگاه مشابه متصل شود.

این شبیه به چیزی است که ما اوایل در اپل واچ دیدیم. ساعت هوشمند اپل در ابتدا، تقریبا برای تمامی موارد اصلی، وابسته به آیفون بود.

طبق گزارش، اپل سال گذشته کار روی SoCـهای کلیدی را به اتمام رسانده است. SoC و دو تراشه سفارشی دیگر اپل، در سال گذشته میلادی به نقطه مورد نظر رسیده‌اند. این یعنی طراحی فیزیکی آن‌ها به اتمام رسیده و آماده تولید آزمایشی هستند.

این تراشه‌ها به اندازه سری A و M اپل که در آیفون، آیپد و مک استفاده می‌شوند، قدرتمد نیستند. آن‌ها همچنین دارای موتور عصبی یا هر نوع قابلیت یادگیری ماشینی نمی‌باشند. در عوض این تراشه‌ها برای انتقال داده به صورت بی‌سیم، فشرده سازی/لغو فشرده سازی ویدیو و افزایش حداکثری بهره‌وری از باتری بهینه شده‌اند.

همچنین بخوانید:

اپل همچنین کار روی سنسور تصویر و درایور صفحه نمایش هدست واقعیت افزوده/مجازی خود را به پایان رسانده است.

اپل برای ساخت تراشه‌های این هدست هم با TSMC همکاری می‌کند و تولید انبوه، در بهترین شرایط، حداقل یک سال دیگر رخ می‌دهد. طبق شایعات اپل در سال ۲۰۲۲ از هدست AR/VR خود رونمایی می‌کند اما ممکن است اواخر سال ۲۰۲۲ به دست توسعه دهندگان برسد و برای عموم مردم در سال ۲۰۲۳ در  دسترس باشد.

بلومبرگ قبلا در گزارش خود گفته بود که اولین هدست AR اپل، گران و سنگین خواهد بود و در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌گردد. آیا منتظر هدست اپل هستید؟ انتظارات شما از آن چیست؟

از طريق The Information
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.