Walking Steadiness : جلوگیری از افتادن با iOS 15

بسیاری از شما که این مقاله را مطالعه می‌کنید، احتمالا از ویژگی تشخیص افتادن اپل واچ اطلاع دارید که حتی جان برخی از افراد را هم نجات داده است. در صورتی که به زمین بخورید، اپل واچ این مسئله را تشخیص می‌دهد و به افراد تعریف شده یا اورژانس (در کشورهای پشتیبانی شده) این مسئله را اطلاع می‌دهد. در صورت فعال شدن این ویژگی بعد از تشخیص افتادن می‌توانید انتخاب کنید که حالتان خوب است یا این مسئله به اورژانس و نزدیکان اطلاع داده شود. اگر حدود یک دقیقه حرکت نکنید، ساعت به صورت خودکار به اورژانس و مخاطبین اضطراری مشکل را گزارش می‌کند. اما آیفون قابلیتی را در iOS 15 به دست آورده که از افتادن جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از افتادن در iOS 15

اپل در iOS 15 قابلیتی را اضافه کرده که برای تشخیص افتادن نیست و بلکه برای جلوگیری از آن است. برنامه Health موجود در آیفون، معیارهای مختلفی را برای تشخیص این موضوع بررسی می‌کند.

به طور مثال عدم تقارن در راه رفتن شما را اندازه گیری می‌کند و نشان می‌دهد که قدم‌هایی که با هر پا برمی‌دارید، نسبت به پای دیگر چقدر سریع‌تر یا کندتر هستند. هر چقدر که درصد این موضوع کمتر باشد، یعنی الگوی راه رفتن شما سالم‌تر است. لنگیدن می‌تواند نشانه بیماری، آسیب یا سایر مسائل مربوط به سلامتی باشد.

زمانی که آیفون در نزدیکی کمرتان (مانند جیب) باشد و شما روی یک زمین صاف در حال پیاده روی باشید، آیفون اندازه گیری‌های مربوطه را انجام می‌دهد. پس از چند روز جمع آوری اطلاعات، یک اعلان برای شما ارسال می‌کند و به شما می‌گوید که شرایط راه رفتنتان چگونه است.

اگر در برنامه Health راه رفتن شما امتیاز پایینی داشته باشد، به این معناست که در خطر افتادن در آینده نزدیک هستید و تمریناتی را برای جلوگیری از این مشکل به شما ارائه می‌دهد. این برنامه ۵ ویدیوی تمرینی برای رفع مشکل راه رفتن به شما پیشنهاد می‌کند. معیار Walking Steadiness بر اساس سرعت راه رفتن، طول و زمان قدم‌ها و همچنین عدم تقارن راه رفتن محاسبه می‌گردد.

برای استفاده از این ویژگی در آیفون خود که مجهز به iOS 15 و جدیدتر است، به برنامه Health و تب Summary مراجعه کنید. از پایین صفحه روی Walking Steadiness Notifications و سپس Set Up بزنید. اطلاعاتی مانند تاریخ تولد، قدن و وزن در صورتی که قبلا وارد نکرده‌اید، باید تعریف شوند. اگر از شما برای ارسال نوتیفیکیشن تاییدیه خواسته شد، آن را تایید نمایید. سپس آیفون شروع به جمع آوری داده‌ها می‌کند و وابسته به راه رفتن روزانه شما، میزان خطر را به شما ارائه می‌کند.

از طريق WSJ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.