ایرپاد آینده از اپل موزیک Lossless پشتیبانی خواهد کرد

به گفته Jon Prosser، افشاگر محبوب اپل، ایرپاد جدید که در دست توسعه است احتمالا از اپل موزیک بدون افت کیفیت یا همان Lossless  پشتیبانی خواهد کرد.

او در ویدیو خود که رندرهای اپل واچ سری ۷ را منتشر نمود، در مورد اپل موزیک Lossless هم صحبت کرد. او می‌گوید چون در حال حاضر ایرپاد مکس ۵۴۹ دلاری هم از این کیفیت صدا پشتیبانی نمی‌کند اپل باید در حال ساخت ایرپاد جدیدی با پشتیبانی از این ویژگی باشد.

وی می‌گوید این عدم پشتیبانی فعلی تقصیر اپل نیست. تا حد زیادی باعث این مسئله فناوری بلوتوث است که برای اتصال آیفون به ایرپاد استفاده می‌شود. بلوتوث قادر به انتقال این حجم از داده برای پخش بدون اتلاف (کیفیت) نیست و ایرپاد از نظر فنی نمی‌تواند از کیفیت Lossless اپل موزیک پشتیبانی نماید.

با این حال جان می‌گوید که اپل می‌تواند از ایرپلی برای حل این مشکل استفاده کند. برای اتصال اولیه ایرپاد به دستگاه‌های اپل همچنان از بلوتوث استفاده شود و بعد از آن، اتصال شخصی وای-فای بین دو دستگاه شکل می‌گیرد. به این ترتیب ایرپاد اولین هدفون بی‌سیم است که می‌توان کیفیت صدای Lossless را پخش نماید.

علاوه بر این جان می‌گوید که اپل شرکتی نیست که قابلیتی را ارائه دهد اما توسط دستگاه‌های خودش پشتیبانی نشود. با این حال مشخص نیست که این ایرپاد چه زمانی معرفی می‌شود. با این حال اپل دوست دارد که توجه زیادی روی این قابلیت باشد و شاید رویداد WWDC که حدود یک ماه دیگر با آن فاصله داریم، مکان مناسبی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.