شارژ نشدن مک بوک پرو ۱۶ اینچی وقتی که خاموش است!

مک بوک پروهای M1 Pro و M1 Max اپل، از نظر قدرت و کارایی بازی را به سطح جدیدی برده‌اند. آن‌ها همچنین دارای برخی از ویژگی‌های مفید نسل‌های قبلی مانند پورت شارژ مگ سیف، HDMI و … هستند. هر محصول جدید معمولا با مشکلاتی همراه است و مک بوک پروهای جدید نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به گزارش چندین کاربر مک بوک پرو M1 Pro/Max، در صورتی که دستگاه آن‌ها خاموش باشد، با مگ سیف شارژ نمی‌گردد!

همچنین بخوانید:

به گزارش کاربران، LED روی کابل شارژ مگ سیف به طور مداوم خاموش/روشن می‌شود و مک بوک به درستی شارژ نمی‌شود. تماس با پشتیبانی اپل نیز کمک چندانی نمی‌کند و مشکل را به صورت موقت حل می‌کند. اپل نیز این مشکل را پذیرفته و به کاربران توصیه کرده که مک بوک خود را در حالت خواب یا با درب باز شارژ کنند. راه حل دیگر این است که کابل مگ سیف را ابتدا متصل نمایند و بعد آن را خاموش کنند. ظاهرا این مشکل تنها زمانی رخ می‌دهد که کاربران سعی در شارژ مک بوک خود، پس از خاموش شدن دارند.

در برخی موارد تکنسین‌های اپل بعد از تست دستگاه، آن را با یک دستگاه جدید جایگزین کرده‌اند و این مشکل احتمالا به خاطر آپدیت جدید مک بوک پرو باشد. به نظر می‌رسد اپل به دنبال علت بروز این مشکل است و با آپدیت نرم افزاری مسئله حل شود. همچنین مشکل شارژ نشدن مک بوک پرو ، برای تمامی کاربران پیش نیامده و برخی با آن روبرو شده‌اند.

در macOS Big Sur مشکلات دیگری نیز وجود دارد که باید اپل هر چه زودتر به آن‌ها رسیدگی نماید.

از طريق Reddit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.