استقبال کمتر کاربران از iOS 15 نسبت به iOS 14

اپل به تازگی نسخه نهایی iOS 15 را در اختیار کاربران قرار داد و برای اولین بار به کاربران اجازه داد که به نسخه جدید آپدیت نکنند. این یعنی شما می‌توانید همچنان روی iOS 14 بمانید و فقط آپدیت‌های امنیتی را دریافت کنید و اجباری برای آپدیت به iOS 15 وجود ندارد.

طبق گزارشات، آی‌اواس ۱۵ نسبت به آی‌اواس ۱۴، با استقبال کمتری از سوی کاربران مواجه شده است. طبق اطلاعات شرکت تحلیلی Mixpanel، تنها ۸.۵ درصد از دستگاه‌های سازگار با iOS 15 آن را دریافت نموده‌اند، در حالی که برای iOS 14 در مدت زمان مشابه این رقم ۱۴.۵ درصد بود.

همچنین بخوانید:

البته این داده‌ها رسمی نیستند و اپل در رویداد سالانه WWDC از میزان نصب سیستم عامل‌های جدید خود می‌گوید. با این حال دلایل مختلفی می‌تواند باعث کاهش استقبال کاربران از این نسخه شده باشد.

iOS 15 در مقایسه با iOS 14، یک به روزرسانی هیجان انگیز نیست. این آپدیت بیشتر یک نسخه تکامل یافته برای پیشرفت ویژگی‌هایی مانند فیس تایم، DND، نوتیفیکشن و … است. بنابراین طبیعی است که کاربران هیجان چندانی برای نصب آن داشته باشند. از سوی دیگر اپل iOS 15 را یک آپدیت اجباری نکرده و همچنان iOS 14 با آپدیت‌های امنیتی ساین می‌شوند. از همچنین سال گذشته با عرضه iOS 14 و نسخه‌های ابتدایی، کاربران مشکلات نسبتا زیادی را تجربه کردند و قطعا بسیاری منتظر مشخص و برطرف شدن باگ‌های iOS 15 قبل از نصب هستند.

آیا شما iOS 15 را نصب کرده‌اید؟ نظر شما در مورد این سیستم عامل چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.