عرضه مک بوک پرو بازطراحی شده و مک مینی M1X در اواخر سال ۲۰۲۱

طبق گزارش جدید منتشر شده، اپل مک بوک پرو ۱۶ اینچی و ۱۴ اینچی را در کنار مک مینی M1X، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ رونمایی می‌کند. اپل اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر رویدادی مشابه معرفی مک M1 را برگزار خواهد کرد تا دو دستگاه جدید در آن رونمایی شوند.

شایعات مربوط به معرفی مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱، مدت نسبتا زیادی است که به گوش می‌رسد. انتظار می‌رفت که اپل در رویداد WWDC 2021 از مدل جدید مک بوک پرو با تراشه M1X رونمایی کند. با این حال اپل هیچ محصول سخت افزاری را در رویداد سالانه توسعه دهندگان معرفی نکرد با وجود اینکه حتی تگ M1X MacBook Pro در ویدیو یوتیوب رویداد، توسط اپل زده شده بود.

اکنون طبق اطلاعات منتشر شده از سوی Dylandkt، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ باید منتظر مک بوک پرو جدید باشیم. Dylandkt قبلا پیش بینی صحیحی را در مورد طراحی و زمان معرفی آیمک ۲۰۲۱ داشته است. این فرد ادعا می‌کند که مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ با یک تراشه بهبود یافته M1 همراه هستند.

به گفته وی تراشه M1X دنباله رو M1 است که کانال‌های بیشتر تاندربولت، هسته‌های پردازنده، هسته‌های GPU، پشتیبانی از مانیتورهای خارجی متعدد و قدرت بالاتری را به همراه دارد. گزارش‌های قبلی ادعا می‌کنند که تراشه M1X با پردازنده مرکزی ۱۰ هسته‌ای و گرافیک ۱۶ یا ۳۲ هسته‌ای همراه است.

انتظار می‌رود که در کنار تراشه M1X، از یک صفحه نمایش Mini-LED هم در مک بوک پرو ۲۰۲۱ استفاده گردد. همچنین گفته می‌شود پشتیبانی از شارژر مگ سیف و پورت‌های بیشتر از جمله کارت SD، به نسل بعدی مک بوک پرو اضافه خواهد شد. گزارش‌های اندکی هم به حذف تاچ بار اشاره داشتند و مک بوک پرو بعدی باریک‌تر و سبک‌تر خواهد بود.

به احتمال زیاد آیمک پرو در کنار مک بوک پرو جدید معرفی نخواهد شد اما می‌توان انتظار رونمایی از مک مینی را داشت. Dylandkt ادعا کرده که اپل در سال ۲۰۲۱ آیمک پرو را با تراشه اختصاصی خود عرضه نخواهد کرد.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.